اروپا

اروپا

واردات هوایی بار به  معنای ورود محموله‌ها و کالاها به کشور ایران از طریق حمل و نقل هوایی از مناطق دیگر، به‌ویژه اروپا، است. این نوع واردات معمولاً برای کالاها یا محموله‌هایی انجام می‌شود که به دلایل مختلف از جمله فوریت، حساسیت، حجم ، ارزش زیاد بار یا اهمیت خاص، نیاز به ارسال سریع از طریق حمل هوایی دارند. محموله‌ها باید طبق استانداردهای بسته‌بندی و برچسب‌گذاری مناسب آماده شوند تا در طی حمل و نقل هوایی خسارت نبینند. مدارک مورد نیاز برای ورود بار به کشور مقصد، شامل فاکتور تجاری، بارنامه هوایی، گواهی مبدأ، گواهی بهداشتی و سایر گواهی و مدارک مربوطه، میباشد. پس از آماده‌سازی بار و تهیه مدارک، پرواز مناسب با شرکت حمل و نقل هوایی رزرو می‌شود. در این مرحله، زمان، مسیر، و اطلاعات دقیق پرواز تعیین می‌شود. به طور کلی، واردات هوایی بار از اروپا به ایران نیازمند هماهنگی دقیق بین تمامی اهداف مختلف این عملیات از جمله فرستنده، شرکت حمل و نقل هوایی، مقامات گمرکی و گیرنده نهایی محموله است. همچنین، رعایت مقررات و قوانین گمرکی و حمل و نقل هوایی نیز برای جلوگیری از مشکلات و تاخیرها بسیار مهم است.

شرکت حمل هوایی بارمان ارائه دهنده سرویسهای هوایی از اروپا به ایران با ایرلاین های ایران ایر ، قطر ایرویز ، امارات و لوفت‌هانزا جهت سفارش حمل و استعلام قیمت با ما در ارتباط باشید. در ادامه به برخی از کشورهای اروپایی و بزرگترین فرودگاه ان اشاره خواهیم کرد .

 1. آلمان (فرودگاه بین المللی فرانکفورت  کد یاتا FRA)   این فرودگاه پایگاه اصلی ایرلاین لوفت هانزا ، کوندور فلوگدینست است و چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد در اروپا میباشد.
 2. فرانسه (فرودگاه شاردوگل پاریس کد یاتا CDG)   این فرودگاه در 25 کیلومتری شرق پاریس واقع شده است و دومین فرودگاه پر رفت و آمد اروپا میباشد.
 3. انگلستان  (فرودگاه هیترو لندن کد یاتا LHR) پر رفت و آمد تربن فرودگاه در بریتانیا و اروپا میباشد.
 4. ایتالیا (فرودگاه  فیومیچینو رم کد یاتا CIA ) این فرودگاه در جنوب شرقی مرکز رم قراردارد و یمکی از پایگاههای اصلی ایرلاین ایرلندی رایان ایر است.
 5. هلند (فرودگاه اسخیپول آمستردام کد یاتا AMS) یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاهها در جنوب غربی آمستردام پایتخت هلند قرار دارد.
 6. بلژیک (فرودگاه بین المللی بروکسل  کد یاتا ) این فرودگاه 21 مین فرودگاه پر رفت و آمد در اروپا است و در شمال شرق بروکسل قراردارد.
 7. اسپانیا (فرودگاه بین المللی مادرید بارخاس  کد یاتا TOJ)  اصلیترین و بزرگترین فرودگاه اسپانیا میباشد و با فاصله 9 کیلومتری از شهر مادرید قرار دارد و پایگاه اصلی ایرلاین ایبریا میباشد.
 8. سوئیس (فرودگاه بین المللی زوریخ کد یاتا ZRH)  این فرودگاه در 13 کیلومتری شمال شهر زوریخ واقع شده است.
 9. اتریش (فرودگاه بین المللی وین کد یاتا VIE) این فرودگاه در جنوب شرقی وین پاتخت اتریش قراردارد و بزرگترین فرودگاه اتریش است
 10. دانمارک (فرودگاه بین المللی کپنهاگ با کد یاتا CPH)  این فرودگاه پر رفت و آمد ترین فرودگاه اسکندیناوی است.
 11. سوئد (فرودگاه بین المللی آرلاندا استکهلم کد یاتا ARN) این فرودگاه سومین فرودگاه بزرگ در بین کشورهای شمال اروپا میباشد.
 12. نروژ (فرودگاه بین المللی گاردر موئن کد یاتا OSL)  این فرودگاه در پایتخت  اسلو در فاصله ۳۵ کیلومتر و ۲۲ متری شمال شرقی اسلو و در نزدیکی شهرداری اولنسکر و در شهرستان اکیرشوس نروژ واقع شده است.
 13. فنلاند (فرودگاه بین المللی هلسینکی کد یاتا HEL)  این فرودگاه در فاصله 20 کیلومتری شهر هلسینکی قراردارد.
 14. پرتغال(فرودگاه بین المللی لیسبون کد یاتا LIS) این فرودگاه در رده 24 فرودگاههای اروپا قرار دارد.
 15. یونان (فرودگاه بین و المللی آتن کد یاتا ATH) این فرودگاه 31 مین فرودگاه پر رفت و آمد در اروپا میباشد.
 16. لهستان (فرودگاه بین المللی شوپن ورشو کد یاتا WAW) این فرودگاه در ورشو پایتخت لهستان قراردارد و در ارتفاع 110 متری از سطح دریا واقع شده است.
 17. جمهوری چک (فرودگاه بین المللی پراگ  واتسلا کد یاتا PRG) این فرودگاه در شهر پراگ پایتخت چک قرار دارد.
 18. مجارستان (فرودگاه بین المللی بوداپست کد یاتا BUD)
 19. اسلواکی(فرودگاه بین المللی براتیسلاوا کد یاتا BTS)
 20. کرواسی(فرودگاه بین المللی زاگرب کد یاتا ZAG)
 21. رومانی (فرودگاه بین المللی بخارست کد یاتا OTP)
 22. بلغارستان(فرودگاه بین المللی صوفیا کد یاتا SOF)
 23. لیتوانی (فرودگاه بین المللی ویلنیوس کد یاتا VNO)
 24. استونی(فرودگاه بین الملی تالین کد یاتا TLL)